ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 1935086
*
nr 193 5086
Pigtittare
Björk
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 12:30:11
1
100 kr
13/11 20:43:10
2
350 kr
15/11 21:49:19
3
200 kr
17/11 14:01:12
4
900 kr
17/11 17:30:20
5
500 kr
17/11 17:30:49
5
550 kr
17/11 17:31:31
5
600 kr
17/11 20:03:47
5
700 kr
17/11 20:04:28
5
800 kr
17/11 20:05:07
5
900 kr
17/11 20:14:29
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Pigtittare
nr 193 5086
Pigtittare
Björk
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 12:30:11 | 1 | 100 kr |
13/11 20:43:10 | 2 | 350 kr |
15/11 21:49:19 | 3 | 200 kr |
17/11 14:01:12 | 4 | 900 kr |
17/11 17:30:20 | 5 | 500 kr |
17/11 17:30:49 | 5 | 550 kr |
17/11 17:31:31 | 5 | 600 kr |
17/11 20:03:47 | 5 | 700 kr |
17/11 20:04:28 | 5 | 800 kr |
17/11 20:05:07 | 5 | 900 kr |
17/11 20:14:29 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27